Gündem

15 Temmuz’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan programı açıkladı!

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Bu kapsamda Türkiye’de 4 yıldır anma törenleri yapılıyor. Ancak bu sene vatandaşlar corona virüsü sebebi ile sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Peki, 15 Temmuz’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz programını açıkladı!

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 yılında FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi milletin sokağa dökülmesi ile başarısızlık ile sonuçlandı. Hain darbe girişimi nedeniyle ülkemizde 4 yıldır anma törenleri yapılıyor. Ancak Türkiye’de henüz son bulmayan corona virüsü salgını nedeniyle bu seneki anma törenlerin yapılıp yapılmayacağı ve sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor.

15 Temmuz’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

15 Temmuz’da sokağa çıkma yasağı olacağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle bir yasak uygulanması öngörülmüyor. Diğer yandan bugün basına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz programını da açıkladı.

İşte Erdoğan’ın 15 Temmuz program açıklamaları:

Siyasi hayatımız boyunca milli iradenin üstünlüğüne yaptığımız vurgunun isabeti de 15 Temmuz’da bir kez daha teyid olmuştur. Yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önündeki şehitler anıtı ve Meclis’te anma programlarına katılacağız. Şehit ve gazi, gazi yakınlarımızın temsilcileriyle külliyedeki sergi salonunda biraraya geleceğiz. Akşam da millete sesleniş konuşmasıyla yaşadıklarımızı, kayıplarımızı bir kez daha yad etmiş olacağız.

Resmi anma günü ilan edilmiştir

15 Temmuz’u resmi anma günü olarak ilan etmiştir. Ülkemizin her yanındaki etkinliklerle 15 Temmuz’u unutmama ve unutturmama sözümüzü yerine getireceğiz. Kabine toplantımızda yaptığımız istişarelerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını da diliyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu