Gündem

15 Temmuz’da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?

Türkiye’de 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin başarısız sonuçlanması nedeniyle her yıl törenler düzenleniyor. Ancak bu sene corona virüsü salgını nedeniyle vatandaşlar tarafından 15 Temmuz’da bir kısıtlama uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Peki, 15 Temmuz'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?

Türkiye’de 4 yıl önce gerçekleşen FETÖ’nün darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Milyonlarca insanın sokağa döküldüğü gün tarih yazıldı. Bu nedenle her sene ülkemizde törenler düzenleniyor. Ancak bu sene corona virüsü salgını nedeniyle kısıtlama uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Peki, , 15 Temmuz’da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?

15 Temmuz’da sokağa çıkma yasağı var mı?

15 Temmuz’da sokağa çıkma kısıtlaması hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak darbe girişimi hakkında daha önce açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil ilan edilecektir” ifadelerini kullanmıştı. Bu nedenle 15 Temmuz çalışanlar için bir günlük resmi tatil olarak kabul ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu