Gündem

14 yaşındaki kızın intiharında yeni gelişme! Sınıfta kalırsan seni evlendiririz dediler

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Mogan Gölü’nde Adalet Ş. isimli 14 yaşındaki lise öğrencisi göle atlayarak intihar etmişti.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ
Mogan Gölü yüzeyinde çevredekilerce dün akşam saatlerinde görülen ceset, polis ekipleri tarafından sudan çıkarıldı. Hastane morguna götürülen cesedin, anadolu lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Adalet Ş.’ye ait olduğu belirlendi.

KİŞİSEL EŞYALARI GÖL KENARINDA BULUNDU
Adalet Ş.’nin yapılan otopsisinde, vücudunda yara izine rastlanmadı. Adalet Ş.’nin montu, telefonu ve kişisel eşyaları ise göl kenarında bulundu. Adalet Ş.’nin telefonunda yapılan incelemede, intihar notu olduğu görüldü. Adalet Ş.’nin, dün öğleden sonra, Mogan Gölü kenarında gezintiye çıktığı, bir süre sonra da montunu çıkarıp, suya atladığı ileri sürüldü.

YAKINLARI YALANLADI
Adalet Ş.’nin ailesinin, ders notları kötü olan kızlarına, “Sınıfta kalırsan seni zorla evlendiririz” dediği iddiası, sosyal medyada yer aldı. Adalet Ş.’nin yakınları ise bu iddianın doğru olmadığını söyledi.

TOPRAĞA VERİLDİ
Adalet Ş. için bugün Karagedik Mahallesi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Adalet’in babası Raşit Ş., ağabeyi Ahmet Ş. taziyeleri kabul etti. Cenazeye kızın yakınları ve çok sayıda kişi de katıldı. Adalet Ş.’nin cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı