Genel

13. Böte Öğrenci Kurultayı yapıldı! Digital Intelligence’ın kurucusu Kadir Arıcan konuşmacı olarak katıldı.

Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğini yaptığı Ulusal Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri (BÖTE) Öğrenci Kurultayı bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesinde yapıldı. 26-28 Nisan tarihinde, Böte bölümü öğrencileri arasındaki iletişimi sağlamak, öğrencilerin gelişimlerine fırsat sağlamak ve etkili bir iletişim kurarak öğrencilerin beklenti ve isteklerini yönetim organlarına iletmek amacıyla düzenlenen kurultaya yoğun katılım oldu.

Bu yıl 13.sü düzenlenen kurultaya ilgili bölümlerin temsilcileri ile çok sayıda akademisyenin yanı sıra büyük firmaların kurucuları da katıldı. Gerçekleşen hem sosyal hem mesleki olan bu toplantıda öğrenciler mezun olduklarında neler yapabileceklerine dair bilgi sahibi oldu. Konuşmacılar arasında, Etkinliğin ana sponsoru olan Digital Intelligence isimli firmanın kurucusu Kadir Arıcan’ın yaptığı konuşmalar öğrencilerin ilgisini çekti.İlk olarak bilişim hayatına 2000’li yılların başında IRC sunucularında gönüllü olarak komut bilgileri hakkında eğitim vererek ve Mirc Scripting kodlayarak başlayan Kadir Arıcan, Türkiye’nin ilk yapay zeka test sistemini gerçekleştiren kişi olarak, öğrencilere sektördeki deneyimlerini anlatarak ilham yaratmak istediğini söyledi. Kadir Arıcan’ın Endüstri 4.0 ve Yapay zeka – dijital dönüşüm konulu söyleşisinden sonra; girişimcilik, eğitimde robotik ve kodlama, eğitimde içerik geliştirme ve eba çalışmaları, giyilebilir teknoloji ve holografik dünya hakkında konuşmaların gerçekleşmesiyle BÖTE Kurultayı yine öğrencilere kendilerini mesleki ve sosyal açıdan geliştirmelerine olanak sağladı.

Toplantı boyunca her konuşmacının ardından verilen network arası ile öğrenciler akıllarına takılan soruları değerli akademisyenlere ve sektör temsilcilerine sorarak yanıtlar aradılar.

Bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan BÖTE Öğrenci Kurultayı, ödül töreninin ardından gelecek kurultay ev sahibinin açıklanması ile sonlandı.

Bir yanıt yazın