Gündem

12 Temmuz’da Türkiye’de kaç corona virüsü vakası var? 5 ile dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona virüsü tablosunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bakan Koca tarafından değerlendirilen tabloda 5 ile dikkat çekildi. Peki, 12 Temmuz’da Türkiye’de kaç corona virüsü vakası var?

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısına ilişkin veriler her gün Sağlık Bakanlığı resmi imternet sayfası üzerinden güncelleniyor. Bugünkü vaka tablosunu Bakan Koca, twitter hesabı üzerinden paylaşarak değerlendirmede bulundu. Bakan Koca son 3 günde ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek 5 ilin İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya olduğunu bildirdi.

İşte Bakan Koca’nın o paylaşımı:

SON 3 GÜNDE ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa. Ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya. Beklediğimiz sonuçlar için tedbirlere daha fazla uyalım.

Türkiye corona virüsü tablosu

Ülkemizde 12 Temmuz’da 45 bin 232 test sonucunda bin 12 yeni vaka tespit edildi. 19 kişi Covid-19 yüzünden vefat ederken, bin 298 kişi sağlığına kavuştu.

İlgili Makaleler