Gündem

12 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! İşte bugünkü vaka ve ölüm sayısı

Türkiye’nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı. Peki, 12 Ocak bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 171 oldu, vaka sayısı ise 9.809 oldu. Bugünkü yeni hasta sayısı da 983. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam ederek aşı uygulamasına geçeceğiz. Birlikte başaracağız.”

12 OCAK TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 9.809

Yeni Vefat sayısı: 171

Bugünkü test sayısı: 179.208

Bugünkü iyileşen sayısı: 10.013

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bugün tespit edilen 983 yeni hastamız var. Uzun bir aradan sonra günlük hasta sayımız 1.000’in altına indi. Ağır hasta sayımız da azalmaya devam ediyor. Kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam ederek aşı uygulamasına geçeceğiz. Birlikte başaracağız.