Genel

12 Ekim’de başlıyor! Haftada kaç gün okul olacak? Cumartesi Pazar okul olacak mı?

Milyonlarca öğrenci ve veli tarafından merak edilen yüz yüze eğitim detayları hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün açıklama yaptı. Basına online ve yüz yüze eğitim hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, “Haftada kaç gün okul olacak?”, “Cumartesi Pazar okul olacak mı?” sorularını da cevapladı. İşte Bakan Selçuk’un yüz yüze eğitim hakkında yaptığı o açıklamalar…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün eğitim ile ilgili alınan yeni kararları açıklandı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, 2-3-4-8 ve 12. sınıflar için yüz yüze eğitime geçişle ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunuldu. Öğrencilerin haftada iki kez olmak üzere okula gideceklerini duyuran Bakan Selçuk, “12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak.” İfadeleri kullanıldı.

Cumartesi ve Pazar günü okul olacak mı?

Bakan Selçuk açıklamalarında hafta sonu da eğitimin olabileceğini ifade etti. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamlarda, “Cumartesi günü eğitim olabilir, bu tamamen okullarımızın ihtiyaçları ile ilgili bir konu. Okulların ihtiyacına göre esneklik sağlanabilir ancak bunun niye ihtiyaç olduğunun somutlaşması lazım.” denildi.

Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre, yüz yüze eğitim Türkiye’de online eğitim ile beraber devam edecek.