Gündem

11 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! Bugünkü vaka ve ölüm sayısı kaç?

Türkiye’nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu açıkladı. Peki, 11 Ocak bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 174 oldu, vaka sayısı ise 10.220 oldu. Bugünkü yeni hasta sayısı da 1.003. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Aşı programı başarıyla tamamlanana kadar kısıtlama ve tedbirlere tam uyum son derece önemli. Birlikte kazanacağız.” dedi.

11 OCAK TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 10.220

Yeni Vefat sayısı: 174

Bugünkü test sayısı: 180.303

Bugünkü iyileşen sayısı: 10.301

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bugün tespit edilen 1.003 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki düşüş umut verici şekilde devam ediyor. Tedbir en büyük silahımız. Aşı programı başarıyla tamamlanana kadar kısıtlama ve tedbirlere tam uyum son derece önemli. Birlikte kazanacağız.