Gündem

11 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı! Bugünkü vaka ve ölüm sayısı kaç?

Türkiye'nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Peki, 11 Kasım bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 86 oldu, hasta sayısı ise 2.693 oldu. Öte yandan ağır hasta sayısı da 3 bini geçti. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşlara uyarıda bulundu.

11 KASIM TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 2.693

Yeni Vefat sayısı: 86

Bugünkü test sayısı: 145.989

Bugünkü iyileşen sayısı: 2.112

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bakan Koca,  ”Bugün tespit edilen 2.693 yeni hastamız var. Salgın hastalıkla mücadele hem bireysel hem de toplum halinde yürütülebilir. Sağlık çalışanlarımız hastane yükümüzü yönetilebilir seviyede tutmak için var gücüyle çalışıyor. Virüsü ancak birlikte yenebiliriz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu