EkonomiGündem

11 haneli TC kimlik numaranızla başvuru yapabileceksiniz: Her aileye 2500 TL ödeme yapılacak!

Dar gelirli aileler için yardımlar devam ediyor. Doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan aileler için fatura yardımı yapılıyor. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için detaylar belli oldu. Öte yandan doğalgaz desteği de artırıldı. Peki, doğalgaz desteği ne kadar oldu?

Fatura yardımıyla ilgili detaylar araştırılıyor. Doğalgaz desteğinde yeni bir gelişme yaşandı. Bakan Yanık, doğalgaz destek tutarının artırıldığını duyurdu. Buna göre, ihtiyaç sahibi ailelere yapılan doğalgaz desteği artmış oldu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ ARTIRILDI

Doğalgaz desteği artırıldı. Bakan Yanık, dar gelirli vatandaşlara doğalgaz faturası desteğinde düzenleme yapıldığını belirterek, destek tutarının artırıldığını vurguladı.

Bu kapsamda Doğal gaz Tüketim Desteği’nde 3 milyar TL’lik bir destek sağlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Yanık, “2022 yılı kış dönemi için destek tutarlarımızı artırdık. Hak sahibi vatandaşlarımıza yönelik yıllık 415 TL ile 1.150 TL arasında ilden ile değişkenlik gösteren yardım tutarımızı 900 TL ile 2.500 TL arasında olacak şekilde artırdık” dedi.

DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Fatura yardımı için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuruların nasıl yapıldığını araştırıyor. Bakan Yanık, Aile Destek Programından yararlanmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebileceğini belirtti. Öte yandan zamlı ödemelerin de kasım ayında yapılacağını vurguladı.