İzmir HaberleriManşet

10 Yaşındaki oğluna hırsızlık yaptıran baba gözaltında!

İzmir'e bağlı Bayraklı ilçesinde 10 yaşındaki oğlunu arkadaşının evine sokup hırsızlık yaptıran baba Ü.A. gözaltına alındı.

İzmir’e bağlı Bayraklı ilçesinde yaşayan baba Ü.A.,10 yaşındaki oğlu S.A.’yı, pencerenin demir parmakları arasından arkadaşının evine sokup, para ve altınları çaldırdı. Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan baba Ü.A.’nın hırsızlık yaptırdığı evin, arkadaşı H.B.’ye ait olduğu öğrenildi.

Olay, Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksi Mahallesi’nde meydana geldi. Ü.A. ve oğlu S.A., motosikletle H.B.’nin oturduğu tek katlı müstakil evin önüne geldi. Kapı zilini çalan Ü.A., H.B.’nin evde olmadığını anlayınca, oğlu S.A.’yı pencerenin demir parmaklıkları arasından içeriye soktu. S.A., babasının yönlendirmesiyle mutfak tezgahının altındaki 15 çeyrek altın ve 500 lira nakit paranın bulunduğu pet şişeyi aldı. Aynı noktadan geri çıkan S.A. ve babası Ü.A., geldikleri motosiklete benip, olay yerinden ayrıldı.

Bir süre sonra eve gelen H.B., mutfak tezgahının altında altın ve paraları göremeyince durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, evde incelemelerde bulundu. Polis, hırsızlık yapan kişilerin evin kapı ve pencerelerini zorlamadan girdiklerini, çalınan altın ve paraların elleri ile koymuş gibi bulduklarını tespit etti. ARKADAŞI ÇIKTIKomşuların ifadesine başvuran polis, bir kişinin yanında küçük bir çocukla evin kapısına geldiğini söyledi. Bunun üzerine çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ü.A. ve S.A.’nın görüntülerine ulaştı. Ev sahibi H.B., kendisine gösterilen görüntülerde, Ü.A.’nın arkadaşı olduğunu söyledi. Gözaltına alınan Ü.A., emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti. Oğlu S.A.’nın ise psikolog eşliğinde ifadesine başvuruldu. 

Evden çalınanlar sahibi H.B.’ye geri iade edilirken, Ü.A.’nın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu