Gündem

10 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı! Bugünkü vaka ve ölüm sayısı kaç?

Türkiye'nin koronavirüs vaka tablosu her gün vatandaşlar tarafından merakla yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı COVİD-19 (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Peki, 10 Kasım bugün kaç kişi hayatını kaybetti ve vaka sayısındaki son durum nedir?

Son dakika… Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanıyor.

Tabloya göre, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 87 oldu, hasta sayısı ise 2.529 oldu. Öte yandan ağır hasta sayısı da 3 bini geçti. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşlara uyarıda bulundu.

10 KASIM TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS TABLOSU

Yeni vaka sayısı: 2.529

Yeni Vefat sayısı:. 87

Bugünkü test sayısı: 146.198

Bugünkü iyileşen sayısı: 2.215

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMASI;

Bakan Koca paylaşımında, ”Bugün tespit edilen 2.529 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 3.000’i geçti. Kayıplarımızı azaltmak için hasta ve ağır hasta sayısını azaltmak zorundayız. Buna ancak birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek, tedbirlere uyarak ulaşabiliriz. Maske takın.” ifadelerini kullandı.