Gündem

1 yaşındaki Sudenaz yanarak hayatını kaybetti!

Ankara’nın Keçiören ilçesinde 2 katlı bir binanın bodrum katında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangından acı haber geldi. İmran Güngör’ün oğlu ve torunlarıyla oturduğu evde çıkan yangına ilk müdahaleyi komşuların yapması üzerine kapının kırılmasıyla içeriye giren Sakine Çakmak, dumanla kaplı odada bulunan Yunus Emre’yi dışarıya çıkarmayı başardı.

1 YAŞINDAKİ SUDENAZ’DAN ACI HABER

Bu sırada gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Yangın, kısa sürede söndürüldü. İçeriye giren ekipler Sudenaz Güngör ile babaannesi İmran Güngör’ü dışarıya çıkardı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı iki kardeş ve babaanneleri, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sudenaz Güngör, hastanede doktorların yaptığı müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Yunus Emre Güngör ile İmran Güngör’ün tedavisi ise devam ediyor.

YANGINLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yangın sırasında dumanların arasına dalarak Yunus Emre’yi kurtaran Sakine Çakmak o anları anlattı. Çakmak, yangını fark edince evden çıktığını anlatarak, “Bir ağabey vardı, kapıyı kırmasını istedim, o da kırdı. İçeriye girdim ve büyük çocuğu alarak dışarıya çıktım, ağlıyordu. Küçük çocuğu hiç görmedim” diye konuştu.

Öte yandan yangın sırasında eşiyle ayrı yaşayan çocukların babasının işte olduğu öğrenildi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.