Gündem

1 Temmuz’da yüz yüze aile danışmanlık hizmeti başlıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre 1 Temmuz'dan itibaren yüz yüze aile danışmanlık hizmeti koronavirüse karşı alınan tedbirlerle birlikte başlayacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yüz yüze danışmanlık hizmeti ile ilgili açıklama geldi. Bakanlıktan alınan bilgilere göre maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek yüz yüze aile danışmanlık hizmeti 1 Temmuz’dan itibaren tekrar başlayacak.

ÜLKE GENELİNDE 40 BİN KİŞİYE HİZMET VERİLDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü normalleşme takvimini hazırladı. Buna göre, telefon ve online görüşmeler olarak sürdürülen aile danışmanlığı hizmeti, yeniden yüz yüze olarak yürütülmeye başlanacak. Yüz yüze danışmanlık hizmeti maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek, 1 Temmuz’dan itibaren tekrar başlayacak. Aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmeye amacıyla hayata geçirilen aile danışmanlığı hizmeti, il müdürlüklerinde ve sosyal hizmet merkezlerimizde görev yapan danışmanlar aracılığıyla ücretsiz sunuluyor. Ülke genelinde, bugüne kadar 40 bin kişiye ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuldu.

Etiketler

İlgili Makaleler