EkonomiGündem

1 Ocak 2023 tarihinden itibaren büyük zam geliyor: Saati 17,50 liradan 28 liraya yükseltildi!

Yeni bir zam haberi geldi. Yüzde 60 zam kararı duyuruldu. Alınan karara göre, 1 Ocak’tan itibaren yüzde 60 zam uygulanacak. Yeni zamlı tarifeyle ilgili detaylar açıklandı.

Otopark ücretlerine zam kararı alındı. İSPARK otopark ücretlerine yüzde 60 zam geldi. İBB yönetimi, İSPARK otopark ücretlerine yüzde 100 zam isterken, komisyonlar tarafından zam teklifi revize edilerek yüzde 60 zam yapılmasına karar verildi. Yeni zam kararı 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

1 SAAT ÜCRETİ 28 LİRAYA YÜKSELDİ

Bu kapsamda kapalı katlı otoparklar ve açık otoparklarda, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Kadıköy, Şişli, Üsküdar, Ataşehir, Bakırköy, Beykoz, Bayrampaşa, Bahçelievler, Eyüpsultan, Güngören, Kartal, Kağıthane, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Zeytinburnu, Tuzla ve Ümraniye’de araçlar için 1 saate kadar olan ücret 17,50 liradan 28 liraya yükseltildi. Aynı ilçelerde yol kenarı otoparklarında da araçlar için 1 saate kadar olan ücret 18 liradan 28 liraya çıkarıldı.

KAPALI OTOPARKLARDA SAAT ÜCRETİ 20 LİRA

Kapalı katlı otoparklar ve açık otoparklar ile yol kenarı otoparklarında Adalar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Sultanbeyli ve Şile ilçelerinde 12,50 lira olan 1 saatlik park ücreti 20 liraya yükseltildi.

1 OCAK’TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

İSPARK taksi duraklarında ise taksilerin giriş çıkışları 5,50 liradan 8 liraya, 1 gün beklemesi ise 21 liradan 33 liraya çıkarıldı. Tarife, 1 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak.