Gündem

1 Ağustos Vaka Sayıları Paylaşıldı Vakalar Artıyor

1 Temmuz’da Kontrollü normalleşme uygulamasının başlaması ve vatandaşların maske mesafe ve hijyen kurallarını hiçe saymasıyla birlikte Türkiye’ de bulunan koronavirüs vaka sayıları her geçen gün hızla yükseliyor. Tatil sezonun açılmasıyla, yerli ve yabancı turistlere paralel olarak vaka sayıları da artış gösterdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs aşılaması acil kullanım onayı verilmesinin ardından 14 Ocak 2021’de başladı. Yaz döneminin gelmesiyle birlikte aşılama oranları düşüş gösterdi. Vatandaşların birçoğu aşı için gereken özeni göstermezken vaka sayılarında artış her geçen gün yükseliyor.

Sağlık Bakanı Uyardı ” Aşı Olun, Kalabalıklardan Uzak Durun”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vaka sayılarındaki yükselişi durduracak olan bizim göstereceğimiz irade ve tedbirlere uyumdur. Aşı olun, kalabalıklardan uzak durun” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde 1 Ağustos Pazar günlük vaka sayıları paylaşıldı. Vakalardaki artış korkuttu. Buna göre, Türkiye’de son 24 saatte toplam 251.224 test yapıldı. Vaka sayısı 20.890’a yükseldi. Vefat sayısı yükseldi. 96 kişi hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı ise 5.539 oldu.