Sağlık

05 Ekim Türkiye Koronavirüs vaka tablosu açıklandı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, Mart ayından beri her gün paylaştığı 05 Ekim Türkiye Koronavirüs vaka tablosunu paylaştı. 5 Ekim Türkiye Koronavirüs vaka tablosuna göre son 24 saatte 57 kişi daha koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti, 1603 yeni 'hasta' tespit edildi.

Türkiye’de 5 Ekim koronavirüs vaka tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı, Mart ayından beri her gün paylaştığı gibi bugün de 05 Ekim Türkiye Koronavirüs vaka tablosunu paylaştı. 5 Ekim Türkiye Koronavirüs vaka tablosuna göre; son 24 saatte 57 kişi daha koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti, 1603 yeni ‘hasta’ tespit edildi. Toplam ölüm sayısı 8 bin 498’e, hasta sayısı ise 326 bin 46’ya yükseldi.

HASTA SAYISI 325 BİNİ GEÇTİ

Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 57 kişi daha hayatını kaybetti, 1603 yeni hasta (semptom gösteren ve Koronavirüs testi pozitif çıkan kişi) tespit edildi. Böylece toplam ölüm sayısı 8 bin 498’e, hasta sayısı ise 326 bin 46’ya yükseldi.

BAKAN KOCA: AKTİF HASTA SAYISI ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Koronavirüs vaka tablosunu paylaşarak açıklamalarda bulundu. Twitter’dan açıklama yapan Bakan Koca; “Ağır hasta sayımız azalma eğiliminde. Yeni tespit edilen 1.603 hastamız var. Aktif hasta sayımızı düşürmek zorundayız. Tedbirde birlik olmaya devam edersek bunu başarabiliriz. Birlikte tedbirlere uyarak gücümüze güç katın” dedi.