24 Şubat 2014 Pazartesi 20:12
Ibuprofen şurup çocuğu komaya soktu
İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Max Brown adlı çocuk, rahatsızlanınca annesi tarafından verilen şurubu içtikten sonra fenalaştı. İlacı aldıktan kısa süre sonra tüm vücudu su toplayan ve derisi çürüyerek dökülmeye başlayan çocuğa 2 milyonda bir görülen Stevens-Johnson Syndrome (SJS) teşhisi kondu. Doktorlar alerjik reaksiyonu şurubun tetiklediğini belirlerken annelere doktora danışmadan çocuğunuza ilaç vermeyin uyarısı yapıldı. Max Brown yoğun bakında geçen 1 ayın sonunda yaşam mücadelesini kazanırken, alerjik hastalığına yönelik tedavisi ömür boyu sürecek. 


Son Güncelleme: 18.02.2015 23:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!.. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.