CHP anketindeki AK Parti'nin oyu

CHP'nin masasındaki son seçim anketine göre hangi parti yüzde kaç oy alıyor? Ankete göre, AK Parti yüzde 40'ın altına düşüyor. İşte o ankete göre partilerin milletvekili dağılımı...

CHP anketindeki AK Parti'nin oyu

 CHP erken seçimde bu ankete güveniyor. Yaptırdıkları son ankete göre AK Parti'nin oyu yüzde 40'ın da altına inecek.

CHP Ge­nel Baş­kan Baş­da­nış­ma­nı Er­do­ğan Top­rak, dün bir grup ga­ze­te­ciy­le yap­tı­ğı soh­bet­te, partisinin anket sonuçlarını açıkladı; er­ken se­çim­de par­ti­si­nin yüz­de 30 ban­dı­nı ge­çe­ce­ği­ni söy­le­di.

CHP'nin anketindeki rakamlara göre erken seçimde AK Parti yüzde 39 alırken, MHP de yüzde 14 oy bandında olacak.

"ARTIK OYLAR"

Toprak, son ankette, CHP’­nin HDP’­ye kap­tır­dı­ğı ema­net oy­la­rın bü­yük bö­lü­mü­nü ge­ri al­dı­ğını belirtti. Ankete göre, yüz­de 18’e va­ran ka­rar­sız seç­me­ne ulaş­ma­yı he­def alan CHP, “ar­tık oy­lar­la­” kay­bet­ti­ği ve­kil­lik­le­ri çı­kar­mak için özel ça­lış­ma yü­rü­te­cek.

İŞTE PARTİLERİN VEKİL SAYILARI

AK ­Parti’­nin mil­let­ve­ki­li sa­yı­sı­nın 258’den 238’e düş­tü­ğü­nü de be­lir­ten Top­rak, CHP’­nin mil­let­ve­ki­li sa­yı­sı­nın da 131’den 149’a ulaş­tı­ğı­nı ifa­de et­ti.

HDP HALA YÜZDE 13 MÜ?
MHP’­nin 7 Ha­zi­ran se­çim­le­ri­ne gö­re yak­la­şık 2 pu­an kay­be­de­rek yüz­de 14’e kadar ge­ri­le­di­ği, HDP’­nin ise yüz­de 13’ler dü­ze­yin­de ol­du­ğu vur­gu­lan­dı.

Top­rak, HDP’­nin ve­kil sa­yı­sı­nın 73 ile 87; MHP’­nin ise 70-85 ara­sın­da de­ği­şe­bi­le­ce­ği­ni söy­le­di.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ege - 1 yıl önce
35 bile zor bulucaklar bu sefer