12 Kasım 2013 Salı 12:25
Başbakan Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar!
14. yıldönümünde Düzce'de hayatını kaybeden kardeşlerime rahmet diliyorum. Savaş Ay'a Allah'tan rahmet diliyorum. Elbette 13 asırdan fazla süredir üzerinde konuşulan meselenin bir anda çözüleceği umudunda değiliz. Kerbela'da 1374 yıl önce yaşanmış acı hadiseden yola çıkılarak kardeşlerin birbirlerine hasım olmasını biz en başta Hz. Hüseyin'in mübarek hatıralarına haksızlık olarak görüyoruz. İslam'la da uzaktan yakından alakası yoktur olamaz. Kendisini Müslüman olarak tanımlayan kişi gidiyor kutsal mekanda üzerindeki bombaları patlatıyor. Çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor. Kerbela'dan ders çıkartılması lazımken hemen hergün yeni Kerbelalar çıkıyor. Biz Yezidlerin tarafında olmadık. Yezid'in iktidar hırsı şuanda birilerinin deiktidar hırsız mazlumların kanını  toğrağa döküyor. Bugün'de Irak'ta Suriye'de kendisine hangi sıfatı takarsa taksın mazlumu katleden yezidttir mazlum ise Hz. Hüseyin'dir. Güç savaşarında şehit olan kardeşlerimiz için tıpkı Kerbela şehitlerimiz gibi bakıyor ve acı duyuyoruz.

"
Aynı medeniyetin ortak mimarlarıyız"

Eğer bizim aramıza başkaları girmezse aramızda mesele kalmayacak. Alevi ve Sunni kardeşimin arasında farklılıkları çok cüzi seviyededir. Biz aynı medeniyetin ortak mimarlarıyız. İktidar hırsı içindeki bizim aramızı açamaz.
11 yıllık süreçte Alevi kardeşlerimizin sorunlarını samimi şekilde ele aldık. Öyle zannediyorum ki birkaç gün içinde Hacı Bektaş Veli'nin tüm tabelaları bu şekilde yazılacaktır. İstismarcıları aramıza almayalım. Bazı ülkelerin bazı partilerin bazı vekillerin özellikle terör örgütlerinin kışkışrtmaları bizim aramızı açamaz. Biz aracılarla konuşmaycağız. Varolan her meseleyi birlikte aşacağız. Aracılara gerek duymayacağız.Ateş bizim ateşimizdir. Bunu söndürecek olan da biziz. Birilerinin gelip bu ateşi söndürmesini beklemeyeceğiz. Bu acıyı Hacı Bektaş-ı Veli'nin o öğüdüyle bir olarak, iyi olarak, diri olarak hep birlikte Türkiye olarak biz söndüreceğiz.

Geçtiğimiz hafta Türkiye ekonomisinin ulaştığı güven ve istiskarar seviyesini gösteren dikkat çekici  bir gelime yaşandı. Biz birileri gibi laf üretmiyoruz biz iş üretiyoruz. Emlak Konut'a yaklaşık 3,3 milyar lira nakit girdisi gerçekleşecek. Hem içeride hem dışarda Türkiye ekonomisine güven duyuluyor.

Ak Parti'nin Avrupa içindeki üyelik değişikliği oldu. Bizi 10 yıldır oyaladılar. Aldık, alıyoruz, üye yapılyoruz Avrupa Halk Partisi gözlemci statüsünden ayrıldık. Avrupa muhafazakarlar ve reformcular ittifakına tam üye olduk.

"
AK Parti kökü derinlerde olan partidir"

Kızılcıhamam'da ifade etmiştim. Ak Parti kurulduğu günden bu yana kalıpların sınırlarını aşmış partidir. 
AK Parti kökü derinlerde olan partidir.  Ak Parti siyasetin teorisini yeniden yazmış siyaset tarihine yenilikler katmış partidir. Ak Parti ilkeleri, kırmızı çizgileri, hedefleri olan partidir. Bizi anlayanlar bizim hadiseler karşısında nasıl tavır takınacağımızı anlarlar. 1994'te İBB kazandığımızda birileri şaşırdılar. Böyle sonucu beklemiyorlardı. Sonra bunu kabullendiler. Şimdi ne söylüyorlar hükümet okul, yol, konut, köprü, yapsın. hükümet  çetelere, saadet zincirilerine dönüşen ekonomik sisteme neşter atmasın dediler, hükümet tıkanan demokrasi kanallarını açmasın, yargıyı milletin yargısı yapamazsın dediler. Anaysa Uzlaşma Komisyonu kurulsun diye Meclis başkanımızın daveti oldu. Allah aşkına 326'yla biz 3 temislci veriyoruz 27-28'le o da 51-52'yle diğri de 3 temsilci veriyor. Onlar 9 biz 3 kişiyle temsil ediyoruz. Biz netice alalım diye bunu da kabul ettik. Kabul ettik de ne oldu. 60 madde üzerinde mutabık kaldıklarını söylüyorlar. Ben ne dedim 48 de iken ben dedim ki burada mutabık kalın bunu Meclis'ten geçirelim dedik. Bunları bir kenara koyalım dedik masadan kalsın. Dediler olmaz. Ana muhalefetin başkanı kalktı 60 maddede bir uyum var bu 60 maddeyi Meclis'ten çıkartabiliriz dedi. 4 tane siysi parti bunu beraber yapalım diye ifade kullanmadı. 

"
Biz milletin çizdiği istikamette ilerleriz"

Siyasi parti olarak ne düşündüğümüzü ifade ederiz. Ben taraf değilim bu oyunlara gelmeyin.
Rüzgar önünde yaprak gibi sallanandan bir şey olmaz. Omurgalı olacaksın. Omurgasızdan bir şey olmaz. Milletin çirkin gördüğünü siyasi parti olarak bizde çirkin görürüz. Anayasa ve yasa çerçevesinde milletin bize verdiği yetkiyi kullanırız. Parti olarak bir şeyi kötü görüyorsak onunla mücadele ederiz. Bize sadece millet istikamet çizer. Biz bunu slogan olarak dile getirmiyoruz. Biz milletin çizdiği istikamette ilerleriz. Kimse parmağını kaldırarak bizi azarlayacak bize hiza çizecek yetkiye sahip değildir. Biz birilerinin keyfi için birilerinin bitmez tükenmez kibiri için hedef ve ideallaerimizden vazgeçecek parti olmadık. Biz miletimizin önüne birden fazla seçenek koyduk. 4+4+4 seçeneği ile okullar arasında tercih hakkını getirdik. Bizde bazı bazı eğitimciyim diye geçinenler 5+3'ün verimli 4+4+4'ün verimsiz olduğu anlayışını koyuyorlar.  Kamuda ister başörtülü ister başı açık çalışırsın, Meclis'e ister başı açık ister başı kapılı gelirsin. Her alanda her konuda dayatmaları kaldırıyor yaşam tarzı dayatmasını ortadan kaldırıyor milletimizin önüne tercihler getiriyoruz. Zincirleri parçalayarak kölelikten kurtulamazsınız. Zihninize, dilinize, kalbinize takılmış prangalardan kurtulacaksınız. Kim iseniz o olacaksınız. Başkasının ne dediğine değil vicdanınızın, kalbinizin, milletin ne dediğine bakacaksınız. Biz muhafazakar demokrat partiyiz. Farklılıkların varolma haklarını yaşam tarzlarını temşinat altına almak demokrat kimliğimizin neticesidir. Biz değer dayatılmasına karşı çıkarız. Biz birileri haz etmiyor diye, muhafazakar demokrat kimliğimizden vazgeçmeyiz. Ak Parti olarak her meselede görüşümüz vardır, hedefimiz vardır.

AK Parti ile sandıkta yarışamayacağını anlayanlar farklı temennilerin içine girmiştir. AK Parti sandıkta kaybetsin diye değil AK Parti çatırdasın bölünsün diye dua ediyorlar medet uımuyorlar Bu zavallıktır.Bu hareket içindeki hiçbir kardeşim  pusuda bekleyen zavallılara ümit vermeyecektir.

Bülent Arınç hakkında
"ARAMIZDAKİ MESELELERİ ARAMIZDA ÇÖZERİZ"
Biz çıkar birliği yapmış kadro değiliz. Biz kader ortaklığı yapmış kadroyuz. Biz dava ortaklığı yapmış kadroyuz. Bu teşkilat içindeki her kademedeki arkadaşım millete hizmet için biraraya gelmiştir. Elbette kadro içinde zaman zaman bazı farklı yaklaşım olayları olabilir, yanlış anlayış olabilir, yanlış anlayışlar olabilir. Dava arkadaşlığının kardeşlik hukukunun gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur ve çözüme kavuştururuz. Kimsenin şüphesi olmasın aramızdaki meseleleri kendi aramızda çözüm yoluna koyacağız. Pusuda bekleyenlere fırsat vermeyeceğiz. Pusuda bekleyenlere ellerini ovuşturanlara fırsat vermeyiz. Partide ki her arkadaşımızın bu mesuliyetle hareket edeceğine inanıyoruz.

"BİRLİKTE AŞACAĞIZ"
Eğer bizim aramıza başkaları girmezse özümüzle bizi biz yapan değerlele konuşursak aramızda mesele kalmayacak. Alevi ve Sunni kardeşimin arasında farklılıkları çok cüzi seviyededir. Biz aynı medeniyetin ortak mimarlarıyız. İktidar hırsı içindeki bizim aramızı açamaz. Bazı ülkelerin bazı partilerin bazı vekillerin özellikle terör örgütlerinin kışkışrtmaları bizim aramızı açamaz. Biz aracılarla konuşmaycağız. Varolan her meseleyi birlikte aşacağız. Aracılara gerek duymayacağız.Ateş bizim ateşimizdir. Bunu söndürecek olan da biziz. Birilerinin gelip bu ateşi söndürmesini beklemeyeceğiz. Bu acıyı Hacı Bektaş-ı Veli'nin o öğüdüyle bir olarak, iyi olarak, diri olarak hep birlikte Türkiye olarak biz söndüreceğiz.

11 yıllık süreçte Alevi kardeşlerimizin sorunlarını samimi şekile ele aldık. Öyle zannediyorum ki birkaç gün içinde Hacı Bektaş Veli'nin tüm tabelaları bu şekilde yazılacaktır. İstismarcıları aramıza almayalım.

Geçtiğimiz hafta Türkiye ekonomisinin ulaştığı güven ve istiskarar seviyesini gösteren dikkat çekici gelime yaşandı. Biz birileri gibi laf üretmiyoruz iş üretiyoruz. Emlak Konut'a yaklaşık 3,3 milyar lira nakit girdisi gerçekleşecek. Hem içeride hem dışarda Türkiye ekonomisine güven duyuluyor.

Ak Parti'nin Avrupa içindeki üyelik değişikliği oldu. Bizi 10 yıldır oyaladılar. Aldık, alıyoruz, üye yapılyoruz Avrupa Halk Partisi gözlemci statüsünden ayrıldık. Avrupa muhafazakarlar ve reformcular ittifakına tam üye olduk.


SARIGÜL ELEŞTİRİSİ
Bir taraftan yolsuzluk dosyasıyla ihraç edeceksin, sonra da cankurtaran simidi gibi ona yapışacaksın. Böyle bir mantık olur mu? Olur. Bu muhalefet partisinin içinde bu var. Genlerinde bu var. Biz dava ortaklığı yapmış birbirine kardeşçe kenetlenmiş bir kadroyuz. Her kademedeki arkadaşım millete hizmet için bu makamlara geldik.

HER ZAMAN SÖYLÜYORUM...
Her zaman söylüyorum, efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Eğer hiçbir siyasi partinin tüzüğünde üç dönem gibi karar alma cesareti yoksa, AK Parti bu kararı alabilmişse, bunu yazılı kayda geçmişse bu Türkiye siyasetinde değil, dünya siyasetinde bir ilktir. Biz arkadan gelen gençlerin önünü tıkamayacağız. Bu siyaseti güçlü tutacağız anlayışıdır.

"ŞİVAN PERVER'LE İBRAHİM TATLISES DÜET YAPACAK"
Hafta sonu Diyarbakır’dayız. Cumartesi günü açılışlar yapacağız. Bu törene sayın Mesud Barzani de katılacak. Bu törende istiyoruz ki inşallah ülkemizin birliğine yönelik mesajlar çok daha güç kazansın. Ertesi gün de açılışlar yapacağız. Bu arada 300 aileyi evlendireceğiz. Bu evlilik töreninde de bir başka renk katalım istedik. İlk defa İbrahim Tatlıses, Şivan Perver birlikte bir düet yapacaklar.


Son Güncelleme: 12.11.2013 15:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!.. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.