08 Aralık 2016 Perşembe 15:09
Güzellik Merkezleri ve Kuaför Salonlarının Yeni Gözdesi 

Güzellik merkezleri ve kuaför salonları müşterilerinin memnuniyetini ve devamlılığını arttırmak için daha kaliteli hizmet vermek üzere kendilerini sürekli yenilemektedirler. Teknolojinin ilerlemesiyle daha iyi şartlarda hizmet verilmesi toplumumuzun her konuda daha da bilinçlenmiş yaklaşımıyla sektörel arz ve talebi de etkilemiştir. Yaşam koşulları değiştikçe müşterilerin beklentileri daha `kaliteli hizmet` e yönelmiş ve hizmeti `kısa zaman` da alabilmek büyük ölçüde önemli hale gelmiştir. Elbette ki günümüz koşullarında `zaman` hepimiz için herşeyden değerlidir. Özellikle büyükşehirlerin kozmopolit yaşantısı yeni nesil gençliğin beklenti ve koşullarıyla bu hızlı akıma kendini bırakmıştır. Zaman herşeyden değerliyse ; işletmeler de bu hızlı yaşam akımının üstesinden gelebilmek için yeni çözüm arayışlarında bulunmaktadırlar. Çalışanlarının verimliliği, kazancın sürdürülebilir olması için organizasyonun boyutuna, büyüklüğüne, küçüklüğüne bakılmaksızın bir düzen ve disiplin getirmeye başlamışlardır. Çalışanların bu sektörde işletmeye olan bağlılığı son derece önemlidir. Çünkü çalışan personelin değişikliği arttıkça, eleman sirkülasyonu, müşterilerinin tercihlerinin de başka işletmelere yönelmesine neden olmaktadır. Çalışanlarını eğiten işletmeler yönetimini de devam ettirebilmek için sistemler kullanmaya başlamışlardır. Peki işletmeler kar marjini yükselterek nasıl büyümektedir? Müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini nasıl arttırmaktadırlar? Büyümenin arkasındaki başarının sırrı nedir? 

Teknoloji çağımızın hızla gelişmesi sonucu işletmelerin arzına web tabanlı yazılım yardımıyla çözüm geliştirmek bir gereksinim haline gelmiştir. Bu yönde geliştirilen güzellik salonu programları işletmelerin kar edebilmesi, kaliteden ödün vermeden işletmelerini yönetebilmeleri için mükemmel bir sistem sunmaktadır. Güzellik merkezleri ve kuaför salonlarının ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen bu program sayesinde hem işletme sahipleri hem de müşteriler randevu takiplerini kolayca yapabilmektedir. Yanlızca işletmenin kar etmesi ve müşteri takibi değil, aynı zamanda güzellik merkezlerinde çalışan personelin yönetimini de üstlenen bu program ile hem zaman tasarrufu sağlanmış, hem de defter, dosya tutulması gibi eski basit usül sistemden profesyonel işletme profiline geçilmiştir. Güzellik merkezi ve kuaför salonlarının müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeleri için müşteri takip sistemi sunmasıyla İsalonişletmelerin şimdiki gözdesi haline gelmiştir. iSalon güzellik salonu programıgüzellik merkezi programıkuaför programı gibi hizmet kalitesini arttırmayı amaçlayan işletmeler icin özel olarak geliştirilmiş, web tabanlı, bulut teknolojisine dayanan salon yönetim yazılımıdır. İşletmeler iSalon web tabanlı yazılım sayesinde müşterilerinin randevularını kaydedip, takibini de kolayca yapabilmektedir. Salon yöneticileri dilediklerinde SMS yoluyla randevu hatırlatmaları gönderebilmekte veya işletme ürünleri ve kampanyalarından müşterilerini haberdar edebilmektedirler. Üstelik bunu fazla zaman ayırmadan randevu hatırlatmalarını tamamen otomatiğe baglayarak iSalon sistemi üzerinden kolayca yapabilmektedirler. Böylece müşteriler randevularının takip edildiğini bilmekte ve işini ciddiye alan bu işletmeye bağlanmaktadırlar. Çünkü iSalon randevu programı sayesinde müşteriler uzun süre salonlarda bekleyerek zaman kaybetmemektedirler. 

iSalon`u işletmelerin gözdesi yapan yanlızca randevu sistemi değil ayrıca personel yönetimi modülü ile, personelin yaptığı işlerin sistemde takibi düzeni sağlıyor olmasıdır. Dahası güzellik merkezlerinde sunulan hizmetlerin, satışını yaptığı ürünlerin hangi müşterisine hangi ürünün satışını yaptığını veya hangi hizmeti ne zaman sunduğunu, sunduğu hizmetlerde hangi boyanın veya urunun ne kadar kullanıldığını görüntüleyerek işletme sahiplerine ve yöneticilerine salonun tam yönetim ve kontrolünü sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Kuaför salonlarının saç bakım ürünlerinden şampuana, saç kesimi, boya, manikür, kalıcı oje gibi müşterilerine sunduğu bir çok hizmeti dilediğinde sistemden görebiliyor olması, müşteriyi tanımasına da yardımcı olmaktadır.  

İşte güzellik merkezleri ve kuaför salonlarının başarısının ardındaki `zaman` kavramını çok iyi anlamış ve çözümsel pozitif yaklaşımıyla işletmelerin gözdesi haline gelmiş iSalon`un sunduğu bu sistemi işletme sahiplerinin en büyük tercih nedeni evinden, dışarıdan, hatta tatildeyken bile erişim sağlayabilecekleri bir alt yapıyla oluşturmuş olmasıdır. Masaüstü bilgisayarlar, laptoplar, tabletler, iPad, cep telefonu gibi tüm akıllı cihazlar ile her zaman işletme sahipleri kontrolü elde tutmakta ve zaman kazanmaktadırlar. 

Toplumların başarıları yanlızca çok çalışmakla ilerlemez, kıymetli zamanı da iyi değerlendirmekle başarı elde etmiş atalarımız , geçmişte yaşanılan tecrübelere dayanarak bazı sözlerin dile gelmesine sebep olmuştur. 

”Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir.” (Benjamin Franklin) 

”Zaman öldürmek en pahalı harcamadır.” (Balzac) 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!.. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.