26 Kasım 2015 Perşembe 17:20
Mevlüt Aktan’dan Adaylık Söylentilerine Cevap:
İş Adamı Mevlüt Aktan, medyada çıkan Manisa Büyükşehir Belediyespor’a başkan olacağı ile ilgili söylentilere açıklık getirdi. Haylazz Cafe& Restaurant ’ta düzenlediği basın toplantısında Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Cenk Ergün ile medya karşısına çıkan Mevlüt Aktan; “Ben tüm imkanlarım ile dün olduğu gibi bugünde başkan Cenk Ergün’ün destekçisiyim. Manisa Büyükşehir Belediyespor’a aday olma gibi bir durumum yok “ diyerek medyada çıkan haberler açıklık getirdi.
İş adamı Mevlüt Aktan’ın basın toplantısında söylediği sözler;
“Son günlerde gündeme gelen Manisa Büyükşehir Belediyespor yönetimi ile ilgili bir araya gelmiş bulunuyoruz. Önceki günlerde bazı basın yayın organlarında Manisa Büyükşehir Belediyespor ile ilgili yapılan yayınlarda şahsımın da ismi geçirilmiştir. Manisa Büyükşehir Belediyespor’a başkan olacağım yönündeki iddialar, söylemler ve yorumlar kesinlikle gerçek dışıdır, hoş bir latifedir. Öncelikle bunun bilinmesini isterim. Geçmişimden gelen sporcu kimliğim, bir dönem aktif futbol hayatının içinde yer almam ve Manisaspor’u küme düşüren yönetiminden önceki süreçte, kulübün başına geçmem konusunda gündeme gelmem nedeniyle, adımın anılmasını yadırgamıyorum. Ancak yeni bir yapılanma içinde yer alan ve bu yapılanmanın uzun vadeli olması düşünüldüğü bir dönemde, Manisa Büyükşehir Belediyespor’un şahsımın üzerinden yıpratılmasını kesinlikle etik ve doğru bulmuyorum” dedi.
“CENK ERGÜN GENÇ, BAŞARILI BİR YÖNETİM SERGİLEMEKTEDİR”
Sözlerine devam eden Aktan, “Doğru olan, bizim Manisaspor ile olduğu gibi Manisa Büyükşehir Belediyespor ile de bir gönül bağımızın olmasıdır. Manisa Büyükşehir Belediyespor’un değerli başkanı kardeşim Cenk Ergün, genç ve başarılı bir yönetim sergilemektedir. Kendisi yönetimiyle birlikte bu kulübü amatör ligden bugünlere getirmiştir. Elbette bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün geniş ufku ve destekleri başarıyı getiren bir diğer önemli etkendir. Bu süreçte benim şahsım olarak Manisa Büyükşehir Belediyespor’a ve değerli başkanı Cenk kardeşime desteğim tamdır. Gençlerin başarıları bizim en büyük gurur kaynağımızdır. Bize düşen onlara yol göstermek, öncü olmak, fikir vermek, ağabeylik yapmaktır. Manisa Büyükşehir Belediyespor, yeni bir yapılanma içindedir. Bu yapılanma geleceğe dönük bir yapılanmadır. Kulübün başında değerli bir teknik adam bulunmaktadır. Futbol, birçok etkenin bir araya gelmesiyle zevkli hale gelip başarıyla sonuçlanmaktadır. Bunların arasında mutlaka şans ve sabır da önemlidir. Teknik olarak daha iyi seviyelere geleceğine inandığım Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarısı için gerekli takviye yapıldıktan sonra sabredilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Takviye konusunda; önce kulübün değerli Başkanı ve teknik kadro muhakkak bir çalışma yapmışlardır, yapacaklardır. Bu vesile ile Manisa’da sporun desteklenmesi için şahsım ve iştiraklerim olarak her zaman Manisa Büyükşehir Belediyespor gibi spor kulüplerine destek olacağımı bir kez daha yinelemek isterim” diye konuştu.
“HAZİRAN AYINI BEKLİYORUM”
Medya mensuplarının Manisaspor Başkanlığı ile ilgili sorduğu soruya cevap veren İş Adamı Mevlüt Aktan, “Arkadaşlar Manisaspor başkanlığı ile ilgili şuan için bir düşüncemiz olamasa da Haziran ayını bekliyoruz. Haziran ayında her şey olabilir. Şuan Manisaspor iyi gidiyor. Bu tabloda bizde sonuna kadar destekliyoruz. Maalesef geçen sene bu takım hak etmediği şekilde küme düştü. Takım iyi gidiyor şuan destek olacağız. Bir gerçekte var ki Manisaspor şuan ki yönetimiyle ve maddi durumuyla iyi durumda değil. Bu tabloda Manisaspor şampiyon olsa da seneye yine maddi sıkıntılar yaşayacaktır. Bana göre Manisaspor yönetiminde köklü bir değişikliğe ihtiyaç var. Mevcut başkanda maddi sıkıntıları her zaman dile getiriyor. İnşallah düzelir. Şuan ötelenen borçlar var. Eninde sonunda bu borçlar bu kulübün karşısına çıkacak. Manisaspor ’un şu anki yönetimi de herkes tarafından desteklenen bir yönetim değil. Maalesef siyasi bir yer olmuş durumda Manisaspor. Bu siyasi tablo bazı kesimlerin ayağını geri çekiyor. Öncelikle Manisaspor’u bu siyasi tablodan kurtarıp bütün camiayı kucaklayan bir yönetim oluşturmak lazım” dedi.
CENK ERGÜN; “HUZURA İHTİYACIMIZ VAR”
Sözlerine; “Öncelikle başta basın mensupları olmak üzere hepinize buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Mevlüt abimize bizi bu güzel ortamda ağırladığı için çok teşekkür ederim” diyerek başlayan Cenk Ergün ise, “Manisa Büyükşehir Belediyespor’a gelecek olursak. Benim hikayem uzun yıllara dayanıyor. İlk Süper Amatör ’de genel kaptan olarak Belediyespor kariyerim başladı. Daha sonrada Başkanlık görevine geldim. Ben ve arkadaşlarım elimizden geldiğince her zaman takımımıza katkı sağladık. Bu sene profesyonel bir takım olduk. Bu profesyonel olmanın gerektirdiği koşulları kulübümüze sağladık ve şuan 12-13 branşta aktif olan Manisa Büyükşehir Belediyespor var. Bizim bugün buralarda görev yapmamızın en büyük sebebi Sayın Cengiz Ergün’ün bize duymuş olduğu güvendir. Bizim, Cengiz Ergün’ü mahcup ettiğimizi düşündüğümüz anlarda bile sağ olsun bize hep destek oldu. Bunun neticesinde futbol takımımız bu sene profesyonel lige çıkmıştır. Cengiz Ergün’ün desteklerinin yanında, Sayın Mevlüt Aktan’ın da bize çok büyük destekleri olmuştur. Mevlüt abimiz her zaman hem maddi hem manevi olarak bizim yanımız da olmuştur. Tabi bu senenin başında bazı sancılar yaşadık. Bugün burada olmamamıza sebep olan birçok dedikoduda bu sancılı dönemde ortaya çıktı. Biz her zaman işimizi yaptık. Bu dedikodulara hiçbir zaman kulak asmadık. Çünkü biz sırtımızı dayadığımız dostlardan böyle bir çelme beklemeyiz. Mevlüt abiden de böyle bir davranış gelmeyeceğini biliyorduk. Bugün kendisi bu açıklamaları yapmasa da bize olan dostluğunun her zaman süreceği ben çok iyi biliyorum. Biz bir kurum takımıyız. Cengiz Başkanımız bize ne söylerse biz ona uymak zorundayız. Ama bu gelinen noktada bizim bir sıkıntımız yok. Sadece huzura ihtiyacımız var kulübümüzde. Bu huzur ortamının da sağlanması adını bugün buradan söylemek istiyorum bizim kimseyle bir problemimiz yok. Hiç kimsenin de bize karşı bir art niyeti olduğunu düşünmüyorum. Mevlüt abimizde bundan sonra bize her zaman destek olacağını biliyoruz. Bundan sonra yine bu tarz dedikodular çıktığından yine birlikte olup bunlara açıklık getireceğiz. Bu yolla bütün enerjimizi dedikodulara değil takımımıza harcayacağız. Son olarak ben Mevlüt abime tekrardan çok teşekkür ediyorum.” dedi.
“BU TAKIMI AYAĞA KALDIRACAĞIZ”
Daha sonra basın mensuplarının Manisa Büyükşehir Belediyespor futbol takımı ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Cenk Ergün, ”Bu sene ligi tanıma yılımız olacak. Bu bir geçiş dönemi. Tabi bu dönemde bir başarı gelirse neden olmasın. Ama bu sene ligi tanıyacağız. Dediğim gibi yaşanan bazı aksaklıklar bizi kötü etkiledi. Yaşadığımız geçiş dönemi futbolcularımızı da etkilemiş olabilir. Ayrılan arkadaşlarımız oldu, Cezalı arkadaşlarımız oldu. Bir uyum süreci yaşıyor takım. Farklı bir teknik direktörden, başka bir teknik direktöre geçiş var. Sonuçta Levent Eriş üst liglerden gelmiş bir hoca. Futbolcuların Levent Eriş’e bakış açısı var. Bunlarda stres yaratmış olabilir. Elbette ayağı kalkacağız. Cengiz Başkanımızın fikirleri doğrultusunda bu takımı ayağa kaldıracağız. Bunlarda bize birer tecrübe oldu Bu tecrübeyi pozitif enerjiye çevireceğiz. Futbol takımımız kötü görünse de diğer branşlarda çok başarılıyız. Ama futbol önce olduğu için takımımız başarısız gözüküyor olabilir. ” dedi.
“LEVENT HOCANIN RAPORU DOĞRULTUSUNDA TRANSFER YAPACAĞIZ”
Sözlerine devre arası yapılacak transferler ile ilgili gelen soruya cevap vererek devam eden Cenk Ergün şunları söyledi: “Devre arası transfer yapacağız. Ama bunun ne rakamı belli ne de oyuncuları. Biz Levent Hocamızın raporu doğrultusunda bu sene bizi ileriye taşıyacak ve önümüzde ki senenin iskeletini oluşturacak bir kadro kuracağız. Yapacağımız transferler bize güç katacaktır ama lig devam ediyor. 3 haftamız kaldı. Levent Eriş ile 3 senelik bir anlaşma yaptık. Bu sene olmaza bile önümüzdeki senenin iskelet kadrosunu devre arasında oluşturmayı hedefliyoruz. Şuanda futbolcularımız arasında ve kamuoyunda ‘Tüm takımı gönderip, yeni bir takım kurulacak’ gibi bir algı var. Devre arasında öyle bir şey asla mümkün değil. Şuanda eksik bölgelerimize alabildiğimiz alacağı. Mevcut oyuncularımız içinde de kafası, gönlü, aklı burada olan takımımız özümseyen oyuncularımızın içinde de takviyeler yapıp takımı 2.yarı ayağa kaldırmayı planlıyoruz. Levent Eriş’in de görüşleri öyle. Düşünce ve planlarımız ilerleyen günlerde belli olacak. Şuanda var olan futbolcularımızın hepsine güveniyoruz. Bir takımı tamamen gönderip, yeni bir takım kurmak ve yeni kurulan takımın başarıya götüreceğine inanmak abeste iştigal olur.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.