08 Haziran 2015 Pazartesi 12:01
Yeni Vekillerin Biyografileri
25. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Kütahya’yı mecliste temsil edecek 4 vekilin biyografileri kamuoyuna açıklandı.
M.ŞÜKRÜ NAZLI KİMDİR?
"1966 Yılında Kütahya Merkez Ali Paşa Mahallesinde doğdu. 1977 yılında Abdurrahmanpaşa İlkokulunu, 1983 yılında Kütahya Lisesini bitiren Nazlı, Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliğinden 1988’de mezun olarak tamamladı.Askerliğini 1993 yılında Diyarbakır Silvan’da Jandarma Komando Asteğmen olarak yaptı. Küçük yaşlardan bu yana kendi işyerinde ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve Furkan ve Emir Cafer isimli iki erkek çocuğu babasıdır. Fransızca bilmektedir. Bu güne kadar Teknik Elemanlar Derneği, Kütahya Tanıtım Vakfı, Zafer Kalkınma Ajansı, Kütahya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği, Türkiye Gönüllü Kuruluşlar Vakfı, Kütahya II. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği, İHH İnsani Yardım Vakfı Kütahya Şubesi gibi kuruluşlarda çeşitli görevler aldı. Son olarak İHH Kütahya Derneği Kurucu Başkanlığı görevini yürütmektedir.Siyasi Hayatında; 1996-1997 yıllarında Refah Partisi Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyeliği,2001-2003 yıllarında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği,2003-2008 yıllarında AK Parti Kütahya İl Başkanlığı,2009 yılında AK Parti Kütahya Belediye Başkan Aday Adayı,2009-2011 yıllarında Kütahya İl Genel Meclis Başkanlığı,2011 yılında ise AK Parti Kütahya Milletvekili Aday Adayı görevlerini üstlendi.7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için Genel Merkezininde teveccühü ile Kütahya 1. Sıra Milletvekili adayı oldu. 7 Haziran Seçim sonuçlarına göre milletvekili seçildi."
VURAL KAVUNCU KİMDİR?
"Prof. Dr. Vural Kavuncu, 8 Mart 1966’da Kütahya Tavşanlı’da doğdu.Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kavuncu; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. Fırat Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliği yaptı. 1995’te yardımcı doçent, 1998’de doçent oldu. 1999’da ikinci uzmanlığını tıp fizyolojisi alanında bitirdi. 2002’de Afyon Kocatepe Üniversitesine geçti. 2004’te profesör oldu. Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü görevini yürüttü. Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Senato Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Çok sayıda ulusal ve uluslarası bilimsel makale ve tebliği bulunmaktadır. Kaplıca sağlık turizmi alanında ulusal ve uluslararası projeler yürüttü. Değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kavuncu aynı zamanda meslek dernekleri ve kurullarında görev yapmaktadır. 2011 yılında 24. dönem Kütahya milletvekili olarak Parlemento’ya katıldı. TBMM çalışmaları kapsamında Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesi oldu.Kavuncu Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Macaristan Parlementolar arası Dostluk Grubu Türkiye başkanlığını yürütmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Kavuncu, 2 çocuk babasıdır."
İSHAK GAZEL KİMDİR?
"1980 yılında doğdu. İlk Öğrenimini Afyon Dazkırı Cumhuriyet İlkokulunda, Liseyi Kütahya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İshak Gazel Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. Halen serbest Avukat olarak çalışmaktadır.Siyasi çalışmalarına küçük yaşlardan itibaren başlayan Gazel, Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretim ve Üniversite biriminde görev yaptı. İstanbul Hukuk Fakültesi Milli Gençlik Vakfı teşkilatı başkanlığını üstlendi. 2006-2009 yılları arasında Ak Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 2009-2012 Kütahya Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, 2012-2013 Ak Parti Kütahya İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
İshak Gazel Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti Milletvekili aday adayı oldu.7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için Genel Merkezininde teveccühü ile Kütahya 3. Sıra Milletvekili adayı oldu."
ALİM IŞIK KİMDİR?
"Prof. Dr. Alim Işık, 3 Şubat 1959’da Kütahya Simav’da doğdu.Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını ÇÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında tamamladı. ÇÜ Ziraat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1991’de Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında doçent, 1997’de Tarım Makineleri, 2000 yılında da Endüstri Mühendisliği Anabilim Dallarında profesör oldu. Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde öğretim üyeliği, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)’nde Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. 1997-2001 yıllarında DPÜ Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve DPÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilimsel alanda, toplam 200 dolayında makale, bildiri ve kitaplardan oluşan yayınlanmış bilimsel eseri bulunmaktadır.23. Dönemde Kütahya Milletvekili seçildi. 23. Dönemde İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır." (EFE)
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!.. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.