23 Mart 2015 Pazartesi 10:22
Mithat Ekici: Kütahya Her Alanda Hakkını Alacak
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Mithat Ekici, milletvekili seçilmesi halinde, şehirde yaşayan herkesin mutlaka hakkını alacağını kaydetti.
Kütahya’nın canlı ve hareketli bir şehir olması gerektiğini dile getiren Ekici, "Devletten, eğitim, sağlık, tarım, karayolu, demiryolu, sanayi, ticaret, kültür ve sağlık turizmi gibi alanlarda, altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla hakkını alacaktır. Bu tür yatırımlar ilgili yöntemde, sıkı bir takiple Kütahya’mıza kazandırılacaktır. Kütahya’nın tarihi dokusuna sadık kalarak, bütün eski yapılarak elden geçirilip, tarih, kültür ve turizm şehri haline getirilmelidir.Kütahya’nın kendi girişimcisiyle, dışarıdan gelen yatırımcılara gerekli kolaylıklar sağlanarak fabrikalar ve iş sahaları açılarak isthdam artırılacaktır. Devletin ve özel sektörün yatırımlarıyla nüfus artacak, insanlar daha da zenginleşecektir. Tarihi bir şehirde yaşamanın huzurunu hissedeceklerdir. Üretim, ticaret, turizm daha da artarak, Kütahya daha hareketli ve daha canlı bir şehir haline gelecektir" diye konuştu.
"VATANDAŞ HAKKINI NASIL ALACAK?"
Kütahyalılar’ın ürettiği ürünü pazarlamakta zorlanmayacağını belirten Mithat Ekici, "Herkes görevini en iyi şekilde yapacak öncelikle. Kütahya’ya bir katkı sağlamak için yapacak bunu. Öğretmen öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirecek, öğrenci çok çalışıp iyi okullarda eğitim görecek. Gençlerimiz başka illere çalışmaya gitmeyecek. Kütahya’da ürettiği malların pazarlaması ve ticareti için diğer illere gidecek. Oralara mağazalar açmak için gidecek.Esnafımız örnek olacak, müşteriyi velinimet kabul edip, iyi davranacak. Kanaatkar olup, “Ben bugün siftah yaptım, karşı komşuya git” diyebilen İmam-ı Azam’ın ticaret ahlakına sahip olacak.Sanatkarlarımız işini en güzel şekilde yapıp, en kaliteli ve en güzel ürünleri elde edip, dışarıya satışımızı sağlayacak.
İşçi-işveren uyumu güzel olacak.Karşılıklı olarak, birbirlerinin haklarını koruyacaklar. İşveren işçisini sevecek, emeğin hakkını fazlasıyla verecek. İşveren ekmek kapısı olan işyerinin daha fazla ve kaliteli üretim yapması için gayret edecek. Birbirlerine karşı sürekli iyi niyetle yaklaşacaklar ve karşılıklı dua edecekler.Siyasetçilerimiz Kütahya’nın menfaatlerini daima ön planda tutacaklar, Ankara’da açılmadık kapı, gidilmedik yer ve aşındırmadıkları yol bırakmayacaklar, şartları azimle sonuna kadar zorlayacaklardır. Yöneticilerimiz, ’Kenar-ı Diclede bir kurt, koyunu yemeye gelirde , adl-i İlahi Ömer’den sorar onu’ düsturu ve sorumluluğunu benimsemiş olacak. Her günün sonunda, ’Ben Kütahya için bugün ne yaptım?’ kendisini hesaba çekmeden uyumayacak. Mahallenizin daha yaşanabilir bir mahalle olması için yatırımlar almaya gayret edeceksiniz.Memur vatandaşa eziyet etmeyecek. İşini güler yüzlü ve seri bir şekilde yapacak. Anne-baba çocuğunu en iyi şekilde terbiye edecek ve yetiştirecek ki, vatana, millete yararlı ve hayırlı evlatlar olsun. Kütahya’ya faydalı olsun. Yerel yönetimler yarımcılara kolaylık gösterecek. Havası, suyu, çevresi yönüyle iyi bir kent olması için bütün gayretiyle çalışacak" şeklinde konuştu.
"ÜRETİM VE TİCARET ARTACAK"
Kütahya halkının kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Ekici, "Üniversite, sanayi işbirliği ile sanayisini üretiminin ve ticaretini artması sağlanacak.Kütahyalı olarak bir araya gelecek, kenetlenecek ve bütün gayretimizle çalışacağız. Kıskanmaktan vazgeçip, gıpta ile bakacağız. İyilikleri teşvik edeceğiz. Birbirimizi seveceğiz. Güzel, yaşanabilir bir Kütahya sevdası etrafında toplanacağız. Olumsuzlukları bir kenara bırakıp, sürekli olumlu düşüneceğiz. İşte o zaman, Kütahya herkesten hakkını almış olacak. Kütahya’da yaşayan herkes Kütahya’ya karşı borcunu ödemiş olacak. Kütahya’da doğmakla, Kütahya’da yaşamakla Kütahyalı olunmaz. Ancak Kütahya’nın huzurunu, refahını, Kütahya’ nın gelişmesi, kalkınması için gayret sabredersen, Kütahyalı olabilirsin. Kütahyalı olmak, Kütahya’yı sevmek işte budur.Sahi, bunlar olur mu? Kütahya hakkını alır mı? Elbette olur ve Kütahya hakkını fazlasıyla alır. Kütahya tarihi, kültürel zenginliklerini olan, medeniyeti çok derinlere uzanan bir şehirdir. Bunlar zaten daha önce burada yaşandı. Şimdi niye yaşanmasın? Kütahya’nın şehir hafızasında bunlar var.Bunun için Kütahya’yı seven, Kütahya sevdalısı bütün insanların bu hedefe odaklanması bunun biçin birlik ve beraberlik çağrılarının yapılması, insanların eğitilmesi bu idealin bütün insanlara aşılanması gerekmektedir. Kütahya’da olumlu yönde bambaşka bir hava oluşturulmalıdır. Bunları yapmak çok kolay. Eğer bu çalışmaları yapamazsak, 50 yıl sonra Kütahya, yine aynı Kütahya olacaktır. Bismillah der, çalışmaya başlarsak, fazla değil 3-5 yıl sonra hedeflerimize yaklaşırız. Yürüyen yol alır, oturan, yerinde sayan 50 yıl sonra da, 100 yıl sonra da aynı yerinde sayar" ifadelerini kullandı. (EFE)
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!.. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.