“Dikili'de seçimin sonucu belli”

EGE SİYASET KULİSİ

19 Mart 2014 16:41
-A

+A

“Dikili'de seçimin sonucu belli”

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, partisinin Dikili Belediye Başkan Adayı Mustafa Tosun'un seçim çalışmalarına katılarak önce Dikili'de Semt Pazarı'nı ardından da Çandarlı'ya geçerek sanayi sitesini ziyaret etti.


İlk olarak CHP Dikili Merkez Seçim Bürosu'nda yüzlerce partili tarafından adeta miting gibi karşılanan CHP'li vekil Güven, yurttaşlara hitaben yaptığı konuşmada, ilçedeki heyecan ve coşkuya  dikkat çekerek, “Görüyorum ki adayımız Mustafa Tosun'a sizler şimdiden açık destek vererek seçimin sonucunu ortaya koymuşsunuz. Bu çok gurur verici bir durum. Bizde inanıyoruz ki Dikili'de bu seçimde CHP yine damga vuracaktır. Çok önem verdiğimiz Dikili'den rekor bir oy bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“CHP'nin iktidarı yakındır”

Konuşmasında “CHP olarak adım adım iktidara yürüyoruz. Bu ülkenin kurtuluşu da, vatandaşın umudu da  CHP'dedir”  görüşlerini dile getiren Güven; “AKP'nin yarattığı karanlıklar CHP'nin iktidarı ile aydınlanacaktır. Ülkemiz ve Cumhuriyetimizin geleceği için çok büyük önemi olan yerel seçimleri de açık ara kazanacağımızdan şüphemiz yoktur. Çünkü bizlerde, sizlerin bağrından çıkan, sizlerinde çok sevdiğini bildiğimiz  Dikili'de de genç başkanımız Mustafa Tosun'a güveniyor ve inanıyoruz. Mustafa Tosun başkanımız ve arkadaşları geleceğe ve ihtiyaçlara yönelik projeleriyle Dikili'ye hizmet edecek sosyal demokrat belediye hizmetlerini daha da ileriye götüreceklerdir'”dedi.

CHP Milletvekili Hülya Güven'in ardından vatandaşlara konuşan CHP Dikili Belediye Başkan Adayı Mustafa Tosun da,  31 Mart sabahı Dikili’de sevginin, hoşgörünün, dayanışmanın olduğu, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim sergileyeceğiz. Bizler ilçemizde yaşayan ve değişimi seven tüm insanlarımızınbu duygularını ilettikleri isteklerinden gözlemledik. Bizlerde vatandaşımız sesine kulak vereceğiz. Bizim göreve geldiğimizde üç temel ilkemiz olacak. İlk ilkemiz kendimizle, halkımızla barışık olacak, dayanışmacı, uzlaşmacı olacağız. Bizim belediyecilik anlayışımızda kavgaya, didişmeye, kısır çekişmeye, ötekileştirmeye ve kutuplaştırmaya meydan vermeyeceğiz. İkinci ilkemiz; tüm çalışmalarımızı katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde gerçekleştireceğiz. Buyurgan, dayatmacı ‘sadece doğruyu ben bilirim’ üslubuna dayalı bir yönetim anlayışa asla izin vermeyeceğiz. Tüm alacağımız kararlarda, Dikilili hemşerilerimizin, demokratik kitle örgütlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın görüşlerine başvuracağız. Üçüncü ilkemiz tüm çalışmalarımızı plan, program ve bilime uygun gerçekleştireceğiz. İnsan yaşamını, çevreyi, doğayı, tüm canlıları koruyacak koruyacağız” dedi. 

Print 
 
 

Google+