06 Mayıs 2015 Çarşamba 16:38
Aliağa’da Mayıs Ayının İlk Meclisi Toplandı
Aliağa Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi.
Aliağa Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkanlıktan gelen önergeler tek tek oylanırken bazı maddeler İmar komisyonuna bazıları ise plan bütçe komisyonuna sevk edildi. Bu kapsamda 1, 2, 4 ve 5. maddeler imar komisyonuna sevk edildi. 9. madde oy birliği ile kabul edilirken 6. madde plan bütçe komisyonuna gönderildi.
KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ KOMİSYONU BELİRLENDİ
Aliağa Belediyesi Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu üyelerinin belirlenmesi hususunu içeren 3. madde açık oylama usulü ile gerçekleştirilirken; Emriye Erdoğan, Şükrü Çakmak, Erol Mete, Fatma Bayar ve Ulviye Öztürk bir yıllığına komisyon üyeliğine seçildi.
BORÇLANMA REDDEDİLDİ
Belediye borçlarının ödenebilmesi ve hizmetlerin aksamaması için 30 milyon TL borçlanma yetkisi verilmesi hususunun görüşüldüğü 7’inci madde ile, 1. dereceli yapı kontrol müdürü, 1. dereceli ruhsat ve denetim müdürü, 1. dereceli bir uzman, 6. dereceli iki mühendis, 7. dereceli üç tekniker, 8. dereceli iki tekniker, 8. dereceli yedi memur, 7. dereceli dört memur, 6. dereceli beş memur, 5. dereceli altı memur kadrolarının ihdas edilmesi ve müdürlüklerin teşkilinin sağlanması hususunun görüşüldüğü 8’inci madde oy çoğunluğu ile reddedildi.
KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR GÖRÜŞÜLDÜ
Başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesinin ardından komisyondan gelen raporların oylanmasına geçildi. Komisyondan gelen 1-15 arası raporlar komisyondan geldiği gibi kabul edildi. Komisyondan gelen 16. madde oy çoğunluğu ile kabul edilirken 17. madde ise komisyondan geldiği şekli ile komisyona tekrar sevk edildi. Gündem dışı önerge olarak meclise sunulan Aliağa Belediyesi Jeotermal A.Ş’nin sermaye artırımına gitmesi hususu oy çoğunluğu ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
İKİNCİ OTURUM 8 MAYIS CUMA
2014 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Kesin Hesabı’nın görüşülmesi için mayıs ayı ikinci oturumu 8 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.